Nemôžeš zastaviť vlny, ale môžeš sa naučiť surfovať. Jon Kabat-Zinn. MindFullness 

Zimné Meditovanie s Fyzio Jógou

PREDSTAVY - MYŠLIENKY sú POČIATKOM POHYBU v živote. Pohyb mysle, emócií a tela je jeden celok. V tomto období môžeme stále vnútorne uzrieť SMER nového cyklu roka, ktorý začal keď sa príroda uložila na spánok a naplno sa prebudí na jar. Máme šancu započať nový cyklus POHYBU novými myšlienkami, impulzami, ktorými môžeme prebudovávať zabehané zvyky-vzorce akéhokoľvek životného pohybu. 

Zima je fázou JIN - kedy sa pripravujeme na budúcu akciu JANG. V zime sa pozornosť človeka obracia viac na dušu, duchovno a telesne na rôzne detaily. V zime máme možnosť si VŠIMNÚŤ a RE-ORGANIZOVAŤ - OPRAVIŤ - LIEČIŤ aj rôzne detailné nedostatky na tele, ktoré nás neraz potrápia bolesťou a "kazia" nám plynulú koordináciu veľkého pohybu pri športe a intenzívnych životných aktivitách počas jari a leta. Po jesennom oddychu a regenerácii je pravý čas začať spoznávať "nudné" mikropohyby celého tela, a to najlepšie hravou formou. A pochopiť PRÍČINY našich pohybových problémov. Naučiť sa AKO sa lepšie POHYBOVAŤ. SPRÁVNE a ZDRAVO, s RADOSŤOU a HRAVO, PESTRO a TVORIVO, VEDOME a s CITOM. :-)  

Postup na Workshope: 

1. PRIJATIE TELA - 3D priestor tela, pocity, vzorce pohybu a sprievodné myšlienky

2. UVOĽŇOVANIE BLOKÁD - Fasciálna Self Relase Masáž 

3. HRA s MIKROPOHYBMI CELÉHO TELA - od hlavy až po päty detailne po častiach

4. TANEC v ŠPIRÁLACH, KRUHOCH a VEDOMÝ DYCH - dynamické pohyby celého tela 

5. SLOBODA a STABILITA - spojenie Protikladov - Dynamiky a Posilovania

Špirálová Dynamika a Jóga

V JÓGE je použitie Špirálovej Dynamiky BALZAMOM pre telo i dušu. Špirálová dynamika dokonale a inteligentne PRIPRAVÍ telo na cvičenie, práve cez to, že človek CÍTI a VNÍMA ako sa hýbe a to v detailoch. Získa sám VEDOMIE a INTELIGENCIU ako na jednotlivé pozície, pretože princíp pohybu, ktorý sa práve naučil, je v nej už len logicky použitý a jasný.

Citlivé Sústredenie sa na Jemné Detaily Tela cibrí Myseľ v schopnosti Meditovať